Powiadomienia systemowe

      Brak komentarzy do Powiadomienia systemowe

Przygotowaliśmy szereg powiadomień, dzięki którym na bieżąco będziesz ze wszystkimi ważnymi datami. Powiadomienia mogą być wywoływane przez:

  • zdarzenia w systemie: czyli np. przypomnimy Ci o zbliżającym się końcu abonamentu czy kończących się sms;
  • nadejście określonego terminu: czyli przypomnimy Ci że musisz podjąć decyzję dotyczącą akceptacji terminu wizyty zaproponowanego przez Klienta gdy korzystasz z rezerwacji warunkowych.

Oznacza to, że w zależności od Uprawnień jakie masz zdefiniowane w systemie jeżeli będzie się zbliżał koniec abonamentu lub też klient doda do Twojego kalendarza rezerwację oczekującą na potwierdzenie – poinformujemy Cię o tym.

Powiadomienia możesz otrzymać:

– mailem lub sms,
– w formie powiadomienia wewnątrz aplikacji tzn. notyfikacji systemowych.,
– w formie wiadomości push gdy korzystasz z aplikacji mobilnej lub sms gdy z nie masz aplikacji.

Tutaj znajdziesz listę wszystkich powiadomień jakie wysyłamy wraz z informacją jakim kanałem dane powiadomienie jest wysyłane.

Warunkiem otrzymania powiadomienia mailem lub sms jest ustawienie poprawnych danych kontaktowych Użytkownika oraz to czy Uprawnienia które ma on zdefiniowane pozwalają na otrzymywanie powiadomień. Jeżeli dane kontaktowe nie zostaną uzupełnione na Karcie Pracownika – powiadomienia email oraz sms nie będą mogły zostać do Ciebie wysłane.

Notyfikacje – Powiadomienia wewnętrzne aplikacji

Są to informacje wysyłane na bieżąco do użytkownika o wszystkim o czym powinien on wiedzieć, a także po czasie niekorzystania z aplikacji i powrocie do niej – o zdarzeniach, na które powinien zwrócić uwagę. Notyfikacje kierowane są do wszystkich użytkowników którzy logują się do reservis – nie ma tutaj znaczenia podanie danych kontaktowych na Karcie Pracownika.

Informacja o tym, czy otrzymałeś nowe powiadomienia jest widoczna obok informacji o zalogowanym użytkowniku

Liczba którą widzisz przy oznaczeniu notyfikacji wskazuje na to ile masz nowych powiadomień.

Każdy użytkownik widzi tylko te powiadomienia które dotyczą jego kalendarza – nie zobaczysz więc np. informacji o rezerwacji oczekującej na potwierdzenie dodanej do kalendarza Twojego współpracownika.

Jeżeli jesteś zalogowany, każda nowa notyfikacja zostanie zasygnalizowana dźwiękiem, oraz wyświetli się na pasku nawigacji.

Pełna listę notyfikacji zobaczysz rozwijając oznaczenie notyfikacji

i klikając pełna lista

lub przechodząc w zakładkę Pomoc w sekcję Powiadomienia

Jeżeli widzisz jakieś powiadomienie oznaczone kolorem pomarańczowym – pamiętaj że jest ono ważne i warto zapoznać się z nim w pierwszej kolejności. Powiadomienia dzielimy bowiem na dwa rodzaje:

· priorytetowe czyli takie które pojawiające się w wyniku ważnego zdarzenia – np. zawieszenia abonamentu – i trwające tak długo aż zostaną odwołane – w tym przypadku poprzez zakup kolejnego abonamentu;

· bieżące – wszystkie pozostałe, najczęściej dotyczące zdarzeń w kalendarzu, znikające w momencie wylogowania, te komunikaty są szare.

Gdy użytkownik który powinien otrzymać powiadomienie jest wylogowany – wiadomości zostaną wyświetlone po jego ponownym zalogowaniu. Może więc dojść do sytuacji, wiadomość się pojawiła, a potem straciła na ważności – wszystko to przed powrotem użytkownika. W takim przypadku, po zalogowaniu użytkownik nie zostanie poinformowany o nowym powiadomieniu ale będzie je przez jakiś czas widział na liście.