hamburger Drukuj Ulubione

Abonament i rozliczenia

      Brak komentarzy do Abonament i rozliczenia

W sekcji Abonamenty i Rozliczenia sprawdzisz; 

                               nazwę abonamentu z którego korzystasz, 
                               datę zakończenia obowiązującej oferty, 
                               liczbę dostępnych kalendarzy wraz ze wskazaniem ile kalendarzy obecnie wykorzystuje firma,  
                               liczbę wykorzystywanych rezerwacji – o ile Twoja oferta posiada limit rezerwacji, jeżeli masz rezerwację bez limitu tej informacji nie będzie, 
                               liczbę sms dostępnych w ofercie wraz z liczbą sms’ów pozostałych do wykorzystania – ale tylko w przypadku gdy twoja oferta posiada sms’y, 
                               informację o zakupionych dodatkowych pakietach sms o ile korzystasz z możliwości ich dokupienia wraz z informacją o tym, ile sms pozostało do wykorzystania, 

a także zmienisz abonament lub przedłużysz obecny, pobierzesz fakturę VAT czy skonfigurujesz dodatkowe adresy e-mail, na które chcesz wysyłać potwierdzenie złożonego zamówienia.  

Otwórz informacje dotyczącą abonamentów klikają w Abonament i Sms i sprawdź:

                          abonament, który aktualnie posiadasz,
                          liczba kalendarzy – widzisz informacje o kalendarzach które posiadasz w ramach abonamentu oraz tych które dokupiłeś,
                          ilość rezerwacji – ale tylko w przypadku gdy Twoja oferta posiada limit rezerwacji, gdy nie masz limitu rezerwacji nie prezentujemy tego elementu,
                          ilość sms’ów dostępnych w abonamencie który posiadasz oraz ich wykorzystanie, jeżeli twój abonament nie ma sms’ów – nie widzisz tego działu pakiecie są dostępne smsy widzisz ile ci ich jeszcze zostało,
                         ilość sms’ów dostępnych w ramach zakupionych pakietów dodatkowych. 

Jak widzisz pod informacjami o nazwie oferty z której korzystasz znajduje się przycisk przedłuż/zmień abonament. Kliknij go i otwórz okno w którym wybierzesz ofertę

oraz dostosujesz liczbę kalendarzy do potrzeb Twojej firmy. Pamiętaj że samodzielnie możesz kupić 10 kalendarzy, w tym liczone są również te które masz w ofercie abonamentowej. Jeżeli potrzebujesz ich więcej, zadzwoń na naszą infolinię lub skontaktuj się bezpośrednio z Opiekunem Twojego konta.

Jeżeli wybrałeś już abonament oraz dostosowałeś liczbę kalendarzy kliknij dalej i przejdź do wyboru okresu na jaki chcesz wykupić abonament. Masz do dyspozycji abonament miesięczny lub roczny. Jeżeli wybierzesz tą drugą opcję – zyskasz dodatkowy rabat.

Nic nie ukrywamy – widzisz cały czas kwoty które masz do zapłaty.  Jeżeli już wybrałeś okres na jaki chcesz zakupić reservis – ponownie kliknij dalej.

 
Jeżeli robisz pierwsze zamówienie płatne, reserivs poprosi Cię o dane na jakie ma zostać wystawiona faktura. Uzupełnij wymagane informacje – te oznaczone gwiazdką, kliknij dalej i przejdź na okno w którym wybierzesz typ płatność

Jeżeli robiłeś już wcześniej płatne zamówienia w reservis, lub wcześniej wprowadziłeś dane do faktury – ten etap zamówienia zostanie pominięty.

Masz do dyspozycji płatność natychmiastową – jest ona ustawiona jako płatność domyślna, wystarczy więc że klikniesz zamów i zapłać. Przeniesiemy Cię na stronę bezpiecznej płatności elektronicznej gdzie możesz szybko uregulować należność.

 

Możesz również skorzystać z możliwości jaką daje Ci przelew klasyczny – aby to zrobić włącz tą opcję i kliknij zamów z obowiązkiem zapłaty

Wybierając przelew klasyczny musisz jednak pamiętać o kilku zasadach:

               – masz 14 dni na to aby Twoja wpłata wpłynęła do nas, w innym przypadku Twoje zamówienie zostanie anulowane,
              – przelew klasyczny może potrzebować nawet kilku dni na to aby do nas wpłynąć, do tego czasu Twoje zamówienie nie zostanie aktywowane, jeżeli więc Twój abonament kończy się jutro lub pilnie potrzebujesz dokupić sms’y – raczej nie wybieraj tej formy płatności,
              – do momentu zaksięgowania płatności w reservis, możesz anulować zamówienie np. jeżeli potrzebujesz wprowadzić w nim zmiany.

 

W ten sam sposób zakupisz dodatkowe kalendarze oraz pakiety sms. Możliwość zakupu będziesz jednak widzieć tylko wtedy gdy oferta z której korzystasz na to pozwala – np. nie zakupisz pakietu sms czy kalendarza w ofercie demonstracyjnej.

Dokupując dodatkowe kalendarze możesz stanąć przed wyborem czy dokupujesz je w ofercie która obecnie obowiązuje czy też na przyszłość.

Dzieje się tak wtedy, gdy Twój abonament dobiega końca i już opłaciłeś dostęp do reservisu na kolejny okres.

Dokupując pakiety sms – stajesz przed wyborem czy chcesz dokupić pakiet 100 czy 500 smsów. Pamiętaj przy tym, że zakupione sms możesz wykorzystać w ciągu 12 miesięcy od ich aktywacji (w przeciwieństwie do sms w abonamencie które są ważne tylko miesiąc)

Przejdźmy teraz do działu poświęconego rozliczeniom – tj. Zamówienia i faktury.

W tym dziale sprawdzisz dane do faktury – zmienisz je lub wprowadzisz jeżeli jeszcze tego nie robiłeś.

Możesz również zdecydować na jakie adresy reservis ma wysyłać potwierdzenie złożonych zamówień wraz z danymi do płatności jak również potwierdzenia płatności i faktury VAT.

Jeżeli wyłączysz wysyłanie powiadomień do wszystkich administratorów, informacje takie zostaną przesłane tylko do osoby która składa takie zamówienie – a więc jeżeli Ty jesteś jednym z administratorów konta i składasz zamówienia, wiadomości zostaną skierowane tylko do Ciebie z wyłączeniem innych osób o uprawnieniach administratora konta.

 

Możesz też zdecydować, że powiadomienia mają być dodatkowo wysyłane np. do księgowej – włącz ustawienie i dodaj adresy e-mail. Możesz dodać trzy takie adresy.

Jeżeli z jakiegoś powodu Twoje rozliczenia w reservis będą wykazywały nadpłatę lub niedopłatę – to właśnie w tym dziale poinformujemy Cię o tym.

Możesz też sprawdzić listę wszystkich Twoich zamówień – zarówno tych oczekujących na opłacenie

Jak i tych opłaconych. Jeżeli chcesz zobaczyć szczegóły zamówienia lub pobrać fakturę kliknij na wybraną pozycję i otwórz je.

Gdy przeglądasz zamówienie oczekujące na opłacenie

możesz je anulować czyli usunąć zamówienie lub sprawdzić jego szczegóły oraz zmienić formę płatności.