hamburger Drukuj Ulubione

Statusy i kolory rezerwacji

      Brak komentarzy do Statusy i kolory rezerwacji

Każda z rezerwacji ma swój status, dla twojej wygody oznaczony kolorem. Dzięki temu kalendarz staje się bardziej czytelny.

kolorem zielonym oznaczone są wizyty które już się odbyły i których wykonanie zostało potwierdzone, są to wizyty wykonane. Możesz zatwierdzać wizyty samodzielnie lub zdecydować aby reservis  automatycznie potwierdzał wykonanie wizyty.

kolorem miętowym oznaczone są wizyty które są w trakcie realizacji, aktualnie trwają.

kolorem żółtym oznaczone są wizyty których termin już minął ale ich wykonanie nie zostało jeszcze potwierdzone. Są to rezerwacje minione.

kolorem czerwonym oznaczone są wizyty anulowane – odwołane przez Klienta lub przez salon (np. w przypadku gdy Klient się nie pojawił).  

kolorem fioletowym oznaczone są rezerwacje aktywne czyli wizyty przyszłe, oczekujące na realizację.

kolorem fioletowo- białym oznaczone są rezerwacje które oczekują na potwierdzenie możliwości ich realizacji przez firmę. Są to tylko rezerwacje dodane online i tylko w przypadku gdy włączyłeś wymaganie potwierdzania zapisów online – dla wszystkich wizyt dodanych przez klientów lub tylko dla wybranych usług. Jeżeli firma nie potwierdzi możliwości wykonania takiej wizyty – zapis zniknie z kalendarza.

Jeżeli widzisz fioletową ramkę w kalendarzu to oznacza że pracownik lub klient jest w tracie procesu dodawania rezerwacji na oznaczony czas. Jest to tzw. rezerwacja w toku.

Jednak możesz ustawić swoje własne kolory rezerwacji – zdecydować czy chcesz aby każda rezerwacja przypisana do konkretnego pracownika była oznaczona przypisanym do niego kolorem lub też włączyć oznaczanie rezerwacji kolorem który został przypisany do klienta.  Zmienisz to w rozwijając menu dostępne po prawej stronie nad kalendarzem  

I wybierając opcję kolorystyka kafelków 

Każda z rezerwacji, które zostały już oznaczone jako zrealizowane ma dodatkowe oznaczenie mówiące o tym czy klient zapłacił już za usługi, czy dopiero powinien to zrobić.