hamburger Drukuj Ulubione

Połączenie z kalendarzem osobistym

W tej części systemu możesz ustawić połączenie kalendarza reservis ze swoim kalendarzem osobistym.

Kliknij dodaj połączenie a następnie określ jego parametry

Warto wiedzieć, ze połączenie kalendarzy działa w jedną stronę – tzn, wizyty które zostaną dodane do reservis przeniosą się do twojego prywatnego kalendarza, natomiast zdarzenia zapisane w kalendarzu prywatnym nie wpadną do reservis.

Możesz skonfigurować indywidualne połączenie dla każdego z Twoich pracowników.

W każdej chwili takie połączenie możesz usunąć

Następnie dostosujesz powiadomienia jakie chcesz otrzymywać od reservis do swoich potrzeb. Są to Twoje indywidulane zasady, inni pracownicy nie mają do nich dostępu. Wyjątkiem jest gdy administrator konta zmieni ustawienia firmowe i wprowadzi je dla wszystkich pracowników – wówczas Twoje reguły również się zmienią. 

Widzisz tutaj listę wszystkich powiadomień związanych z rezerwacją, zielonym kolorem są oznaczone te powiadomienia które są włączone.

Niezależnie od typu powiadomienia oraz kanału kontaktu, ustawianie reguły zawsze wygląda tak samo.  


Następnie mamy mail oraz push/sms. To o czym musisz pamiętać to to, że aby otrzymywać powiadomienia email oraz sms na Twojej karcie klienta muszą być podane Twoje dane kontaktowe.  
Kanał push/sms są połączone – gdy korzystasz z aplikacji mobilnej system wyśle push’a, w innym przypadku otrzymasz sms – o ile te będą dostępne na koncie firmy.  

Dla reguły dla której chcesz dostosować powiadomienie kliknij przycisk dla wybranego kanału kontaktu

Otworzy się okno w którym zdecydujesz czy chcesz otrzymywać powiadomienia tylko dotyczące zmian w twoim kalendarzu. Drugie ustawienie oznacza czy chcesz otrzymywać informacje o zmianach w kalendarzu Twoich współpracowników.  


Zdecydujesz też czy powiadomienia chcesz dostawać zawsze czy tylko w najpilniejszych sprawach. To które zdarzenia są pilne określa administrator dla całej firmy i mogą to być np. 72 godziny od terminu wizyty. Tak więc gdy klient, lub współpracownik doda wizytę w kalendarzu w terminie za tydzień od dziś nie otrzymasz takiego powiadomienia, ale jeżeli termin wizyty będzie przypadał jutro, to reservis powie Ci o tym.  

Ostatnim ustawieniem jest decyzja czy chcesz dostawać powiadomienia gdy Ty jesteś autorem – np. czy system ma informować Cię o tym, że dodałeś czy odwołałeś rezerwację w swoim własnym kalendarzu.