hamburger Drukuj Ulubione

Grupowanie usług

      Brak komentarzy do Grupowanie usług

Twoja firma ma szeroką ofertę, świadczysz wiele usług. Ułatwisz wyszukiwanie usług nie tylko pracownikom ale przede wszystkim klientom jeżeli skorzystasz z możliwości jakie daje Ci grupowania usług.
Przedstawisz w ten sposób swoją ofertę online w sposób przejrzysty i czytelny.

Grupy ustawisz dowolnie – nie ma znaczenia czy po charakterze usługi, czasie jej trwania czy po cenie, bo to Ty o tym decydujesz.

Po rozwinięciu pola dodawania grupy wpisz jej nazwę i dodaj grupę. Na tym etapie możesz od razu dodać usługi do grupy – skrócisz w ten sposób czas wprowadzania zmian.

Warto pamiętać, że jedną usługę możesz dodać do kilku grup – jeżeli skorzystać z tej opcji, możesz zwiększyć jej wybieralność, klient może bowiem „przy okazji” dodawania rezerwacji wybrać kolejny termin.

Na karcie usługi możesz ją przypisać do grupy – ale tylko wówczas  jeżeli grupa jest już zdefiniowana.  W trybie edycji usługi otwórz pole dodawania grupy, wybierz te do których chcesz przypisać usługę, a następnie zapisz wprowadzone dane.

W ten sam sposób wyłączysz przypisanie usługi do grupy – otwórz okno przyporządkowania do grupy i zmień swój wybór.


Wprowadzoną grupę możesz zmodyfikować zmieniając jej nazwę lub ją usunąć. Jeżeli zdecydujesz się na usunięcie grupy masz do wyboru
                          usunięcie całej grupy wraz z przypisanymi do niej usługami
                          usunięcie samej grupy i pozostawienie usług do niej przypisanych.

Warto wiedzieć, że jeżeli usuwasz grupę wraz z usługami usługi zostaną usunięte całkowicie z oferty twojej firmy – nawet jeżeli są one przypisane do kilku grup. Jeżeli usuniesz grupę pozostawiając usługi – te usługi które nie miały przypisanego innego grupowania zostaną przesunięte do listy usług niezgrupowanych.

Pamiętaj że operacja usunięcia grupy jest nieodwracalna.  Jeżeli skasujesz grupę wraz z usługami – z systemu znikną wszystkie przypisane do niej usługi, nawet w sytuacji gdy są one przypisane do więcej niż jednej grupy.