hamburger Drukuj Ulubione

Dodanie rezerwacji

      Brak komentarzy do Dodanie rezerwacji

Oddajemy do twojej dyspozycji kilka sposobów na dodanie rezerwacji:

                                              bezpośrednio z kalendarza pracownika,
                                              z użyciem przycisku dodaj rezerwację,
                                              z karty klienta,
                                              z karty usługi,

Najszybszy i najprostszy sposób dodania rezerwacji to kliknięcie w kalendarzu pracownika – tego który ma zrealizować wizytę – o godzinie jej rozpoczęcia.  

                                      

 Otworzysz w ten sposób okno dodania rezerwacji z wypełnioną datą i godziną rozpoczęcia wizyty

Możesz też zaznaczyć czas trwania rezerwacji w kalendarzu np. 1 godzinę a okno dodawania rezerwacji otworzy się automatycznie – z wypełnionymi już datą i godziną rozpoczęcia wizyty oraz czasem jej trwania.

W sytuacji gdy zaczynasz dodawanie rezerwacji w kalendarzu pracownika – informacja o tym kto ma zrealizować usługę wypełnia się automatycznie. Możesz w każdej chwili zmienić pracownika który ma zrealizować wizytę.

Wypełnij wszystkie potrzebne dane i nie zapomnij kliknąć przycisku dodaj aby zapisać rezerwację w systemie.

Zobacz, jak w prosty sposób dodać nowego klienta wykorzystując okno dodawania rezerwacji.

Musisz pamiętać że jeżeli otworzysz okno dodawania rezerwacji kliknięciem w kalendarzu czas trwania wizyty ustawi się automatycznie zgodnie z wartością zdefiniowaną dla usługi którą wskażesz. W przypadku zaznaczenia czasu wizyty w kalendarzu – czas który wybrałeś pozostanie niezmienny niezależnie od wskazanej usługi, możesz go jednak w każdej chwili zmodyfikować.  

Możesz dodać rezerwacje za pomocą przycisku znajdującego się w lewym górnym rogu.

Po kliknięciu otworzy ci się pełne okno dodawania rezerwacji. Korzystając z tego sposobu, poza podstawowymi informacjami musisz dodatkowo wybrać pracownika który ma wykonać usługę oraz dzień i godzinę rozpoczęcia wizyty.
Wybierając usługę z listy usług które masz zdefiniowane w firmie, czas trwania wizyty i godzina jej zakończenia zmieni się automatycznie.

Po wypełnieniu wszystkich pól kliknij dodaj i gotowe – rezerwacja została dodana do kalendarza.

Warto wiedzieć, że okno dodawania rezerwacji zwierające wszystkie jej szczegóły otworzysz klikają przycisk więcej opcji na oknie wywoływanym z kalendarza.

W równie prosty sposób dodasz rezerwację bezpośrednio z karty klienta. Jeżeli skorzystasz z tej możliwości  – na oknie dodania rezerwacji reservis automatycznie wstawi dane klienta do wizyty.

Na liście klientów kliknij i otwórz kartę osoby dla której chcesz dodać rezerwację.

Niezależnie od tego z której możliwości skorzystasz otworzy się okno dodawania rezerwacji z już wpisanymi danymi klienta.

Dodawania nowej rezerwacji możesz też rozpocząć na liście usług.  

Po skorzystaniu z tej możliwości otworzy się okno dodawania rezerwacji z wypełnionym polem dotyczącym usługi jaka ma zostać wykonana.

W kalendarzu będą znajdować się nie tylko te wizyty które dodałeś Ty i twoi pracownicy, ale również wizyty które zostały dodane online przez klientów firmy.