hamburger Drukuj Ulubione

Dane firmy

      Brak komentarzy do Dane firmy

Pierwszym ustawieniem jest nazwa, adres, godziny otwarcia. W tej części ustawisz lub zmodyfikujesz dane które identyfikują Twoją działalność: nazwę pod jaką jesteś dostępny dla klientów, dane kontaktowe czy godziny otwarcia. Część tych informacji ustawiłeś już na etapie konfiguracji konta – możesz zmienić lub pozostawić bez zmian.  

Po kliknięciu w kafelek ustawienia otworzy się okno w którym w pierwszym kroku sprawdzisz pod jaką nazwą widzą Cię Klienci  

Jeżeli chcesz zmienić nazwę wystarczy że rozwiniesz pole

wprowadzi zmienioną nazwę oraz potwierdzisz wprowadzone zmiany. Jeżeli nie potwierdzisz nowej nazwy – Reservis jej nie zapamięta a Ty będziesz zmienić ją jeszcze raz.  

Kolejnym ustawieniem są dane kontaktowe  

gdzie widzisz numer telefonu oraz adres email który wprowadziłeś na konfigurując konto. Możesz zmienić te dane dodatkowo, dodać kolejny numer telefonu lub email – aby to zrobić wystarczy kliknąć przyciski +następny telefon lub +następny mail  aby otworzyć okno dodawania danych.  

Uzupełnisz też adres swojej strony internetowej oraz FB.  

Pamiętaj, że im więcej podasz danych kontaktowych tym będziesz bardziej dostępny i Klienci łatwiej Cię znajdą.  

Kolejne ustawienie to miejsce świadczenia usług. W zależności od branży dostępne usługi mogą być  świadczone: 

  • stacjonarnie w firmie lub pod innym, podanym przez Ciebie adresem: np. w branży beauty, zawodów prawniczych, warsztaty motoryzacyjne;  
  • z dojazdem do klienta: np. nauka jazdy, catering, czy holowanie pojazdów;  
  • online np. w branży edukacyjnej,  

 
W zależności od branży, możesz zobaczyć tylko dwa ustawienia – na przykład warsztat samochodowy nigdy nie będzie prowadził działalności online.  

Pamiętaj również, że musisz potwierdzić wprowadzane zmiany.   

Aby wprowadzić te dane wystarczy, że klikniesz dane ustawienie i wprowadzisz wymagane dane. 

W przypadku działalności stacjonarnej poprosimy Cię o adres dla klienta np. adres Twojego salonu beauty 

Zobacz, że od razu ustawi się mapka z lokalizacją – będzie ona widoczna na profilu www Twojej firmy w Reservis. Możesz dodatkowo dodać opis dojazdu lub lokalizacji np. gdy Twój salon znajduje się na piętrze pawilonu handlowego, warto o tym poinformować Klientów.  

Gdy to ty dojeżdżasz do klienta – po włączeniu tej opcji poprosimy się o podanie miasta lub nawet dzielnic w obrębie których dojeżdżasz do klienta.  

Od razu możesz też zaznaczyć, że klient ma podawać Ci adres pod który masz dojechać – aby to zrobić, wystarczy, że włączysz ustawienie.  

Gdy świadczysz swoje usługi online włącz to ustawienie  

Gdy to zrobisz, możesz dodatkowo zaznaczyć czy chcesz aby w rezerwacjach móc wprowadzać link do spotkania – link do komunikatora zewnętrznego za pośrednictwem którego połączysz się z klientem.  

To ustawienie jest dostępne tylko w wybranych branżach np. edukacyjnej. Jeżeli z niego skorzystasz to w powiadomieniach jakie wysyła Reservis np. przypomnienie o wizycie Klient dostanie od razu link – nie będziesz musiał wysyłać oddzielnej wiadomości. A Ty dołączysz do spotkania jednym kliknięciem z okna rezerwacji.  

Nie zapomnij zapisać wprowadzonych zmian.  

Nie zapomnij o kolejnym ustawieniu czyli ułatwieniach dla Twoich klientów

Ustawisz tu nie tylko informację czy można u Ciebie płacić kartą ale też czy jest parking albo ułatwiony dostęp dla osób niepełnosprawnych.  

Jak widzisz jest to szczególnie ważne gdy prowadzisz działalność stacjonarną. Wprowadź jakie są u Ciebie ułatwienia i zapisz zmiany.  

W kolejnym, ostatnim kroku tego ustawienia dostosujesz godziny otwarcia tj. te godziny w jakich Ty i Twoi pracownicy jesteście do dyspozycji klientów. O ile nie zrobiłeś tego konfigurując firmę, lub godziny uległy zmianie.  

Pamiętaj, że godziny pracy firmy nie muszą być godzinami pracy pracowników – to są te godziny w trakcie których Twoja firma obsługuje klientów – czy to telefonicznie, mailowo czy w trakcie wizyt osobistych. 

Jeżeli pracujesz sam, są to też Twoje indywidulane godziny pracy.  

Godziny pracy dla nowo założonego konta ustawiane są w godzinach 8:00-16:00. Wprowadzając tą informację, możesz skorzystać z ułatwienia jakie daje szybkie wypełniania. Rozwiń pole aby zacząć wprowadzać dane

Wystarczy że ustawisz godziny pracy np. w poniedziałek i będziesz mógł je skopiować na kolejne dni, wszystkie lub tylko wybrane. Aby to zrobić, wystarczy, że klikniesz przycisk szybka edycja 

wprowadzisz niezbędne informacje oraz zapiszesz zmiany. Godziny pracy firmy zostały ustawione. 

W modelu działania firmy zobaczysz informacje o tym jaką branżę wybrałeś w trakcie zakładania konta. Jeżeli chcesz ją zmienić, skontaktuj się ze swoim opiekunem.

Model rezerwacji oznacza że klienci rezerwują czas Twój lub Twoich pracowników – jest to zapis wyłącznie informacyjny, nie można tego zmienić. Ustawienie zezwalaj na wiele usług na jednej wizycie, pozwala na dodawanie na jednej rezerwacji więcej niż jedną usługę – taka możliwość obecnie jest dostępna tylko dla Ciebie i Twoich pracowników. Klienci dodający rezerwację online mogą dodać tylko jedną usługę w ramach wizyty.

To czy ustawienie jest włączone czy nie – zależy od branży którą wybrałeś w trakcie zakładania konta. W każdej chwili możesz je dostosować do Twoich potrzeb

Ustawienie zezwalaj na kilka rezerwacji w tym samym czasie jest wyłącznie informacyjne i oznacza, że Ty i Twoi pracownicy możecie dodać w swoim kalendarzu kilka wizyt w tym samym czasie – np. fryzjer w trakcie farbowania włosów może mieć czas na wykonanie usługi mycia włosów,

Nazewnictwo pozwoli na dostosowanie wskazanych elementów do branży w której działasz np. przychodnia medyczna obsługuje pacjentów a pracują w niej specjaliści a szkoła zapisuje uczniów.

W oparciu o uwagi naszych użytkowników, dla wybranych branży dostosowaliśmy już nazewnictwo – jeżeli więc działasz np. w branży korepetytorów zamiast określenia klient zobaczysz uczeń.
Możesz skorzystać z  podpowiedzi jakie daje reservis lub wprowadzić własne nazwy, pamiętając jednak o tym żeby były one zgodne z formatem obowiązującym w twojej firmie.

Lista świąt pokazuje dni ustawowo wolne od pracy od dziś przez najbliższe 12 miesięcy. W te dni automatycznie Twoi pracownicy mają ustawiony dzień wolny od pracy. Jeżeli jednak w Twojej firmie któryś z tych dni jest dniem pracującym, możesz zawiesić święto a godziny pracy dla pracowników zostaną automatycznie ustawione zgodnie z ich grafikiem.

W sekcji Zgody i regulaminy sprawdzisz jakie informacje zobaczą Twoi klienci przy dodawaniu rezerwacji online oraz możesz zapoznać się z obowiązującym Regulaminem.  

W Zasadach dla Twoich Klientów, zobaczysz jakie informacje prawne – w tym Regulamin widzą Twoi Klienci przy dodawaniu rezerwacji online.

Możesz również zlecić reservis wysyłkę do każdego Nowego klienta wiadomości: maila lub sms w którym przedstawisz zasady dodawania, zmiany i odwoływania wizyt w Twojej firmie, czy po prostu wyślesz im obowiązujący u Ciebie regulamin. Wystarczy włączyć powiadomienie i dostosować jego treść. 

Informacja którą wprowadziłeś zostanie wysłana do każdego nowo zarejestrowanego klienta w Twojej bazie. W przyszłości treść tego powiadomienia zmienisz w tym miejscu, lub w sekcji Ustawień poświęconej powiadomieniom dla klientów. 

Tutaj również zapoznasz się z zasadami dotyczącymi zgody klienta na kontakt związany z terminem zarezerwowanym przez niego w Twojej firmie.

Tylko od Twojej decyzji zależy czy chcesz zbierać od klientów zgody na kontakt marketingowy – jeżeli tak to włącz ustawienie.  Po włączeniu ustawienia  – na karcie klienta pojawi się możliwość zaznaczenia informacji czy klient wyraził taką zgodę. Również klient który będzie rezerwował wizytę online będzie mógł wyrazić zgodę, lub wycofać zgodę wcześniej wyrażoną.  

Standardowo ustawienie to jest zawsze wyłączone. 

W części poświęconej firmie zobaczysz warunki korzystania z Reservis. Kryje się pod tym zawsze aktualny Regulamin – wspólny dla Ciebie i Twoich Klientów.