hamburger Drukuj Ulubione

Powiadomienia

      Brak komentarzy do Powiadomienia

Na liście powiadomień znajdziesz wszystkie powiadomienia związane z rezerwacją, wysyłane przez Reservis. Każde z powiadomień możesz wyłączyć, włączyć lub zmodyfikować dostosowując je  do swoich oczekiwań. Listę powiadomień związanych z rezerwacją znajdziesz w Ustawieniach w panelu Różne – Automatyczne wysyłki. 

Powiadomienia dotyczące rezerwacji dla Twojej wygody podzieliliśmy na dwie części
         powiadomienia skierowane do klientów,
         powiadomienia skierowane do pracowników obsługujących rezerwację, aby takie powiadomienie pracownik otrzymywał, na jego karcie muszę być ustawione jego dane kontaktowe.

Standardowe treści powiadomień wysyłane przez Reservis poza danymi Twojej firmy zawierają również informacje dotyczące rezerwacji: nazwy usługi która dotyczy i terminu wizyty. W każdej chwili możesz dodać własny tekst wiadomości.

W głównym widoku powiadomień widoczne są tylko te powiadomienia, które są aktualnie włączone w Twojej firmie. Rozwiń sekcję, aby zobaczyć wszystkie dostępne powiadomienia

W każdej chwili możesz:
                 włączyć lub wyłączyć regułę dot. powiadomienia
                 zmienić treść powiadomienia,
                 dostosować kanał jakim Reservis ma wysyłać wiadomość: sms, email lub sms i email.

Ważne !!! Aby móc korzystać z powiadomień w formie wiadomości sms, musisz mieć dostępne wiadomości sms: abonamentowe lub jednorazowe, które w każdym momencie możesz dokupić. Dostosowanie większości reguł wygląda zawsze tak samo, wyjątkiem są jedynie powiadomienia do klienta:

                        potwierdzenie dodania rezerwacji/ rezerwacji obowiązującej,
                         potwierdzenie dodania rezerwacji zgłoszonej,
                         przypomnienie o rezerwacji.

Zajmijmy się potwierdzeniem dodania rezerwacji

obowiązującej oraz potwierdzeniem dodania rezerwacji zgłoszonej, które Reservis będzie wysyłał do klienta.

Okno edycji tych powiadomień otworzysz klikając nazwę reguły na liście:

Niezależnie od tego, które powiadomienie wybierzesz kliknij treść powiadomienia w sekcji ustawienia/po rezerwacji.  Reservis przeniesie Cię do sekcji Ustawień, gdzie będziesz mógł dostosować powiadomienie.

Ustawienie tych dwóch powiadomień otworzysz także w Ustawieniach w panelu Po Rezerwacji> Potwierdzenie rezerwacji wysyłane klientom

Niezależnie od miejsca rozpoczęcia pracy z powiadomieniem, otworzy się okno

 w którym zdecydujesz, czy powiadomienia mają być wysyłane mailem czy sms. Treść wiadomości dostosujesz tylko wtedy, gdy dany kanał wysyłki jest włączony.  Kliknij dostosuj treść i już możesz modyfikować powiadomienie:

W treść powiadomienia mailowego wstaw elementy, które automatycznie zawsze zapewnią poprawność wiadomości, np. jeżeli wstawisz pole początek rezerwacji w treści wiadomości zawsze będzie informacja dotycząca godziny rozpoczęcia rezerwacji, z którą dana wysyłka jest związana. Dane które są powiązane z rezerwacją lub danymi firmy, są wyróżnione na szarym tle.

Ważne!!! Jeżeli w treści wiadomości nie wstawisz żadnych automatycznych elementów np. danych  rezerwacji, wiadomości, które będzie wysyłał system będą nieprawidłowe lub niepełne. Zadbaj o te elementy.

Klikając symbol podglądu (oko), możesz  jak będzie wyglądać powiadomienie:

W ten sam sposób dostosujesz ustawienia powiadomień, które mają być wysyłane sms.   

W tej samej sekcji i w identyczny sposób ustawisz powiadomienie wysyłane w przypadku dodania rezerwacji zgłoszonej oczekującej na akceptację – a więc takiej którą dodaje klient, ale firma musi potwierdzić możliwość jej wykonania.

Kolejnym powiadomieniem jest przypomnienie, które klienci otrzymają przed wizytą.

Okno edycji tego powiadomienia również otworzysz w sekcji Automatyczne wysyłki

Stąd system przeniesie Cię do działu Ustawienia – Po rezerwacji.

Kliknij i otwórz okno edycji powiadomienia. Możesz całkowicie zrezygnować z wysyłki przypomnień przed rezerwacją wybierając nie kontaktuj się z klientami przed rezerwacją lub dostosować przypomnienie.

Możesz ustawić, na ile czasu przed zaplanowaną wizytą Twoi klienci dostaną przypomnienie. Standardowo, przypomnienie ustawione jest na 24 godziny. Masz do dyspozycji jednak inne możliwości: 6, 12, 48 lub 72 godziny.

Pod zaznaczonym powiadomieniem rozwiń ”dostosuj treść” a następnie dodaj taką treść, jaką chcesz, żeby otrzymywali klienci.

Nie zapomnij o zdefiniowaniu elementów powiadomienia dotyczącym danych rezerwacji czy adresu firmy.

Nie zapomnij o zatwierdzeniu zmian.

Wszystkie pozostałe powiadomienia ustawisz w identyczny sposób bezpośrednio w Ustawieniach firmy w sekcji Różne – Automatyczne wysyłki.

Wybierz i kliknij regułę jaką chcesz zmienić, np. potwierdzenie zmiany rezerwacji. Otworzy się okno, w którym możesz od razu zaznaczyć jakim kanałem mają być wysyłane powiadomienia do Twoich klientów oraz dostosować ich treść. Pamiętaj, aby zapisać wprowadzone zmiany.

Każde kolejne powiadomienie, niezależnie do tego czy jest to powiadomienie wysyłane dla klienta czy dla pracownika ustawisz w ten sam sposób.

Jeżeli chcesz włączyć regułę, która jest wyłączona, wystarczy na nią kliknąć i otworzyć okno edycji.

Włącz regułę, wybierz jak twoi klienci mają otrzymywać to powiadomienie – możesz wysyłać powiadomienia tylko mailem lub tylko smsem, nie musisz korzystać z obu kanałów, Następnie, jeżeli potrzebujesz dostosuj treść lub zostaw domyślną. Nie zapomnij zatwierdzić wprowadzonych zmian.

Listę powiadomień wraz ze statusem jej doręczenia do klienta znajdziesz w dziale Pomoc – Księga wysyłek